Millet Mah. 3. Durmaz Sok. No:12/A Yıldırım / BURSA

iletisim@milletbiodent.com

+90 (224) 364 07 07

+90 (531) 455 48 88

İmplant

Günümüzde sıkça kullanılan diş implantları doğal dişlere en iyi alternatif olarak gösterilmektedir. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlayan implantlar aynı zamanda yüzünüze doğal bir estetik sağlamaktadır.

 

İMPLANT NEDİR ?

implant uygulaması eksik olan dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay vida konseptindeki diş köküdür.

 

HER HASTAYA İMPLANT UYGULANABİLİR Mİ ?

İmplant vidaları belirli kalınlığı ve genişliği olan yapılardır. Bu nedenle implant konulması öngörülen bölgede, çene kemiğinin, bu implant vidasını kabul edecek yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekmektedir. Varolan kemiğin özelliği de implant uygulamasını etkileyen faktörlerdendir

Dentalsancak Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği İMPLANT ÇOK AĞRI VERİR Mİ ?

Uygun anestezi yöntemlerinin uygulanması ile operasyon sırasında acı hissedilmez. İmplant'ın yerleştirildiği akşam duyulabilecek ağrı basit ağrı kesiciler ile giderilebilir.

 

İMPLANT UYGULAMASININ TEDAVİ SÜRESİ NEDİR ?

Implant operasyonlarının yarım saat içinde yapılması mümkün olabilmektedir. Diş ve kemik yapınıza göre belirlenen operasyon türüne göre birinci operasyondan sonraki 3.ayda işlem bitirilir.

 

İMPLANTLARIN TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR ?

İmplantların ağız içindeki yabancı cisimler olduğundan temizlikleri oldukça önemlidir. İmplantların temizlikleri belli bir öğrenme süreci ile basitçe uygulanabilir. İmplant uygulamalarında başarı için gerekli en önemli faktör düzenli ağız bakımıdır.

Dentalsancak Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği İMPLANTLARIN ÜZERİNE PROTEZ NASIL YERLEŞTİRİLİR ?

İmplantlar üzerine yapılacak protezler değişik tipte olabilir. Protezler kolayca temizlenmesi amacı ile hasta tarafından çıkartılabilecek şekilde olabileceği gibi ancak dişhekimi tarafından çıkartılabilecek şekilde de planlanabilir.

 

İMPLANT YAPTIRMAK PAHALIMIDIR ?

Kullanılan tüm malzemenin ithal olması ve sağlıklı implant üretimi için çok yüksek teknolojiye gereksinim duyulması tedavinin fiyatını belirlemektedir. Kesin fiyat uzman hekimlerimizin sizi muayene edip, bu tedavi şekli için uygun bir hasta olup olmadığınızı belirlemeleri ve istediğiniz protez şekline göre değişecektir.

 

İMPLANT YAPTIRMAK İÇİN NE KADAR İZİN ALMALIYIM ?

Genelde ameliyat günü ve takiben bir iki gün dinlenme tavsiye edilir. Ameliyat yerinde şişme, ağrı ve morarma olabilir ancak tedavi süresince hiç bir zaman dişsiz kalınmaz. İşten alacağınız izinin uzunluğuna kendiniz karar verebilirsiniz.

Randevu almak için,

çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

+90 (531) 455 48 88

+90 (224) 364 07 07     |

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

© 2018 Özel Millet Diş Polikliniği - Designed and Developed by Pubblica Tasarım

hit counter